ناصر ایزدی؛

جایزه موسیقی همایون خرم سال آینده وسیع تر برگزار می شود

21 دی 1393 ساعت 13:24

با توجه به استقبال از جایزه همایون خرم در اولین دوره برگزاری، سال آینده این جایزه در ساختار وسیع تری برگزار خواهد شد.


به گزارش هنرنیوز به نقل از دبیرخانه جایزه همایون خرم، ناصر ایزدی، آهنگساز و داور جایزه همایون خرم گفت: هدف اصلی راه اندازی جایزه موسیقی استاد همایون خرم این است که جوانان به سمت موسیقی اصیل ایرانی گرایش پیدا کنند؛ زیرا سن ۶ تا ۲۰ سالگی شخصیت هنری افراد در حال شکل گیری است و ما دوست داریم نوجوانان با این نوع موسیقی بیشتر آشنا شوند.
این آهنگساز در ادامه افزود: امسال تصمیم گرفتیم بزرگداشت استاد همایون خرم با ارزیابی جوانان علاقه مند به موسیقی اصیل همراه باشد که در سال های آینده در سطح وسیع تر برگزار می شود.
ایزدی با اشاره به اینکه برگزاری این مراسم برای ترغیب بیشتر جوانان است، تاکید کرد: نسل جوان نیاز به توجه دارد و هنرمند دوست دارد هنر خود را نشان دهد و ما باید شرایطی فراهم کنیم تا جوانان در عرصه هنری مطرح شوند.
این آهنگساز خاطرنشان کرد: ما باید موسیقی کلاسیک و اصیل خودمان را حفظ کنیم؛ زیرا حفظ این نوع موسیقی حفظ ریشه ها است.
ناصر ایزدی در پایان بیان کرد: من با استاد همایون خرم در ارتباط بودم و دو سال پیش در کنسرت گروه مهر از استاد تجلیل کردیم که زنده یاد همایون خرم از کنسرت این گروه رضایت داشتند. امیدوارم روح استاد با این مراسم شاد شود زیرا بسیار ارزشمند بودند.
جایزه موسیقی استاده همایون خرم در رده سنی ۶ تا ۲۰ سال توسط موسسه فرهنگی رادنواندیش برگزار می شود و هدف ازآن فرهنگ سازی برای موسیقی اصیل در رده سنی پایین است.
مراسم اختتامیه جایزه موسیقی استاد همایون خرم ۲۳ دی ماه با معرفی برگزيدگان بخش رقابتي توسط موسسه فرهنگی هنری راد نو اندیش در تالار وحدت برگزار می شود.


کد خبر: 78250

آدرس مطلب: http://www.honarnews.com/vdcbg5bz.rhbwspiuur.html

هنر نیوز
  http://www.honarnews.com