در مراسم اختتامیه پویش ماه بخشندگی مطرح شد؛

حرکتهای خدمت رسانی شروع شده و متوقف نخواهد شد / خدمات اجتماعی بهتر است از سوی پایگاههای مذهبی و مساجد باشد

6 شهريور 1398 ساعت 2:01

رئیس هیات مدیره موسسه خیریه حضرت رقیه (س) با تقدیر از خدمات و حمایت های مردمی و سپاه پاسداران به این موسسه افزود: خدماتی که در پویش ماه بخشندگی صورت گرفت تنها جزئی از خدمات این موسسه می باشد


به گزارش هنرنیوز ، عصر روز یکشنبه سوم شهریورماه مراسم اختتامیه پویش ماه بخشندگی – ویژه هموطنان سیل زده کشور – در محل آموزشی دستواره موسسه خیریه حضرت رقیه (س) با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این موسسه به همراه حجه الاسلام والمسلمین بی آزار و نمایندگی های این موسسه در استانهای کشور برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ما ، در این برنامه «حسین صمدیان» مدیرعامل موسسه خیریه حضرت رقیه (س) با بیان اینکه امیدواریم الگوی محرومیت زدایی را در کنار هم انجام دهیم گفت : در این دو روز که در قالب برنامه توزیع د رخدمت 50 نمایندگی در سراسر کشور بودیم امیدوارهستیم بتوانیم با کمک این نمایندگی ها ، خدمات را به دست محرومین اصلی برسانیم.

وی با اشاره به همکاری و حمایت های مردمی ، هیئات مذهبی ، خیرین و سپاه پاسداران از پویش ماه بخشندگی که در ماه مبارک رمضان برگزار گردیده بود افزود: مشکل اصلی ما این است که ما هدف گذاری درستی تا زمانی که شما نمایندگی های استانی موسسه خیریه حضرت رقیه (س) در کنار ما نباشید نخواهیم داشت .

مدیر عامل موسسه خیریه حضرت رقیه (س) با بیان اینکه می خواهیم توزیع خدمات در سراسر کشور به صورت عادلانه باشد اضافه کرد: خوشبختانه جریان تازه ای در هیاتها شکل گرفته و هیئات زیادی پای کار آمدند و 600 میلیون تومان در ماه رمضان جمع آوری شد و 200 میلیون هم موسسه حضرت رقیه (س) به آن اضافه کرد و 100 پک کامل به استانها درماه رمضان ارسال شد که امروز آخرین بخش آن است.

وی ادامه داد: با وجودی که سال گذشته از سوی موسسه 20 هزار جهیزیه اهدا شد اما مزه این 600 میلیون تومان که از طرف کمکهای مردمی و هیاتها بوده دلچسب تر است.

صمدیان تصریح کرد: اگر قرار است خدمات اجتماعی اهدا شود چه بهتر که از سوی پایگاههای مذهبی و مساجد باشد. سردار اورعی رئیس هیات مدیره موسسه خیریه رقیه (س) نیز با بیان اینکه انسان دوست دارد همواره کار خیر انجام دهد چرا که این عمل به فطرت و سرشت پاک آدمی نزدیکتر است اظهار داشت: وقتی که کار خیری شروع می شود اول خود فرد انجام دهنده از خیرات آن بهره مند می شود و بعد دیگران را تشویق به کار خیر می کند.

وی با اشاره به سخنان معصومین و بویژه امام محمد باقر(ع) گفت: هنگامی که کسی کار خیری انجام می دهد باید این کار خیر بی منت و متداوم باشد.

رئیس هیات مدیره موسسه خیریه حضرت رقیه (س) تصریح کرد: همیشه آرزو داشتم که نقش کوچکی در خدمت رسانی به مردم داشته باشم و به عنوان یک برادر کوچک به شما نمایندگی های این موسسه در سراسر کشور توصیه می کنم که قدر این توفیق خدمت به مردم را بدانید و از آن بهره مند شوید.

سردار اورعی با بیان اینکه انگار خداوند شرایطی را برای عملی شدن نیت های پاک فراهم می کند و این سعادتی است گفت: این موسسه حدود 12 سال قبل از جمع چند جوان در یک فضای 6 متری داخل یک پارکینک یک فرد خیر شکل گرفت و چون کاری با نیت صادقانه بود الحمدالله بست و گسترش پیدا کرد.

وی ادامه داد: در سال 97 این موسسه ، 110 میلیارد تومان خدمات به مردم محروم داشته است و این نشان از محقق شدن وعده خداوند برای کسانی است که کار نیک انجام می دهند.

سردار اورعی با تقدیر از خدمات و حمایت های مردمی و سپاه پاسداران به این موسسه افزود: خدماتی که در پویش ماه بخشندگی صورت گرفت تنها جزئی از خدمات این موسسه است که خدا را بابت این همه عنایت شاکریم.

وی ادامه داد: همان طوری که مقام معظم رهبری تاکید دارند که باید کارهای خوب از همین هیاتها مذهبی آغاز شود خوشبختانه این کار در حال انجام است.

به گفته رئیس هیات مدیره موسسه خیریه رقیه (س) ، باید حمایت ها تداوم داشته باشد تا تضمینی برای ادامه کار محسوب شود. اورعی گفت: بی شک حرکت خدمت رسانی شروع شده و متوقف نخواهد شد و حتی روز به روز نیز وسعت خواهد گرفت.

در بخش دیگری از این مراسم ، حجه الاسلام والمسلمین احسان بی آزار با بیان اینکه ما باید برای ضعفا خادم باشیم افزود: هنگامی که انسان وارد عرصه کارهای خیر می شود حتما دست خداوند و اولیا را خواهد دید و این موجب می شود تا بیشتر از قبل و با قوت افزونتری کار کند و گرنه گله ها و کارشکنی ها همواره وجود دارد. اگر اینجا این جمع ، گردهم آمد ند فقط به عشق رهبری و تحت عنوان حضرت رقیه (س) بوده است.

وی ادامه داد: از زمانی که من همکاری خودم را با موسسه خیریه حضرت رقیه (س) آغاز کردم و به برکت این پیوست که یکسال و اندی بوده است ، برکات مافوق تصوری نصیب من شده است و ما توانستیم حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان غذا و دارو برای مردم محروم و بی پناه یمن ارسال کنیم که این خدمات از سوی شبکه ملی کشور یمن و به اسم موسسه خیریه حضرت رقیه (س) پخش شد.

حجه الاسلام والمسلمین ا بی آزار همچنان خبر داد که کمک های نقدی مردمی به این موسسه از یک هزار تومان تا 500 میلیون تومان بوده است و این موسسه علاوه بر اهدای کمکهای مردمی توانسته است که در بحث اشتغالزایی نیز نقشی داشته باشد. اهدای 110 هزار پرس غذا برای مردم محروم سیستان نیز یکی دیگر از خدمات این موسسه بود که وی به آن اشاره کرد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه موسسه خیریه حضرت رقیه (س) از لحاظ لجستیک بسیار فعال است و تمامی کمک های خیرخواهانه به سراسر کشور را حمایت می کند که کار بسیار مهمی است.

این استاد و سخنور مذهبی تاکید کرد : یقین دارم که امید مقام معظم رهبری به همین نوع روش های کمک و همین جوانان داخل هیئات است وگرنه با مکتب لیبرال ما به جایی جز زدو وبند و فساد ؛ همچون فساد خودروسازی نمی رسیم این درحالی است که حرکتهای جهادی بهترین حرکت است و می تواند غوغایی در کشور ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار ما ، در بخش های دیگری از این مراسم ، حاج امیر عباسی مداح اهل بیت و آقای یار احمدی راوی خاطرات خانواده شهدا به مداحی و ذکر مصیبت پرداختند و در پایان نیز تفاهم نامه موسسه خیریه حضرت رقیه (س) با نمایندگی استانهای سراسر کشور به آنان اهدا گردید و بلافاصله نیز 50 خودرو حامل لوازم خانگی به سوی استان خوزستان راهی شدند.

مجید معافی


کد خبر: 97593

آدرس مطلب: http://www.honarnews.com/vdcc1pqo.2bqmo8laa2.html

هنر نیوز
  http://www.honarnews.com