توجه ویژه به مباحث آموزشی برای خانواده شهدا /  دیدار با دو خانواده شهید در هر هفته / برگزاری مراسم ازدواج آسمانی بر سر مزار شهدا
رئیس فرهنگسرای رضوان مطرح کرد:
توجه ویژه به مباحث آموزشی برای خانواده شهدا / دیدار با دو خانواده شهید در هر هفته / برگزاری مراسم ازدواج آسمانی بر سر مزار شهدا
فریده صاعلی رئیس فرهنگسرای رضوان معتقد است همه فعالیت های این فرهنگسرا بر اساس نیاز سنجی صورت می گیرد.
 
تاريخ : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۲
فریده صاعلی رئیس فرهنگسرای رضوان در گفتگو با خبرنگاران که در حاشیه مراسم برگزاری «آخرین گل بقیع» که به مناسبت شهادت حضرت امام صادق (ع) دراین فرهنگسرا برگزار گردید با اشاره به فعالیتهای فرهنگسرای رضوان که در بهشت زهرا(س) واقع شده است گفت: این فرهنگسرا از سال 88 تاسیس شده است و بیشترین فعالیت این مجموعه ارائه برنامه های فرهنگی حول محور خانواده های شهدایی است که در مجاورت این فرهنگسرا ساکن هستند.

وی از فعالیت های آموزشی ، فعالیت های کتابخانه ای ، نگارخانه و برنامه های چند جانبه ای به عنوان بخشی از فعالیت های این فرهنگسرا نام برد و یادآور شد: بیشترین تمرکز ما برروی روستاهای اطراف این فرهنگسرا همچون کهریزک و باقر شهر است و برای اولین بار است که سعی کردیم فعالیت های فرهنگی خود را به داخل روستاها سوق دهیم و به همین منظور 22 روستای اطراف فرهنگسرای رضوان را مد نظر گرفتیم و تلاش می کنیم مباحث آموزشی را برای خانواده شهدا که در این منطقه کم نیستند بویژه شهدای مدافع حرم را همچنان با قوت ادامه دهیم.

فریده صاعلی که کمتر از یکسال است سکانداری این فرهنگسرای را برعهده گرفته است اضافه کرد: بحث کتابخانه فرهنگسرا برای نخستین بار راه اندازی شد و با توجه به اینکه ما عضو کلاسیک نداریم اما بیشتر مردم این منطقه می توانند در همین جا کتاب را به امانت گرفته و آن را مطالعه نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر روستاهای اینجا از طبقه محروم هستند و تردد برای آنان برای آمدن به فرهنگسرا سخت است لذا ما تلاش کردیم خودمان به نزد آنان برویم و اکثر فعالیت های ما در روستاها و به صورت میدانی برای مردم برگزار می شود.

رئیس فرهنگسرای رضوان گفت: در ایام عید ، توسط اتوبوسی که در اختیار داشتیم سعی کردیم برنامه های فرهنگی مثل مبادله کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی را به داخل روستاها رواج دهیم که مورد استقبال زیادی قرار گرفت و خوشبختانه دهیاریها هم همکاریهای خوبی با ما داشتند.

وی با بیان اینکه بحث نگارخانه ها یکی دیگر از برنامه های این فرهنگسرا است خبر داد که توجه به سبک زندگی ایرانی – اسلامی در روستاهای توابع فرهنگسرا از اهداف دیگر این مجموعه فرهنگی بوده است.

رئیس فرهنگسرای رضوان تاکید کرد: در هر هفته سعی می کنیم با دو خانواده شهید در این منطقه دیدار داشتیم باشیم و تلاش می کنیم این دیدارها در سالروز تولد شهدا باشد.

فریده صاعلی از کانون بانوان ، کانون خادم الشهداء ، کانون دختران صابر ( دختران شهدا) و برگزاری مراسم ازدواج آسمانی - که معمولا بر سر مزار شهدا صورت می گیرد و تشکیل اتاق عقد با هزینه فرهنگسرا - یاد کرد و خبر داد که اولین سفره عقد آسمانی در همین هفته برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه فعالیت های ما برای مردم این منطقه بر اساس نیاز سنجی صورت می گیرد گفت: ما همواره از مردم این منطقه می پرسیم که شما به ما بگویید ما چه کارهایی را برای شما انجام دهیم.

رئیس فرهنگسرای رضوان ، برگزاری اردوهای تفریحی – علمی همچون دیدار از پارکها ، موزه ها ، باغ وحش ، بازدید از برنامه های شاد برج میلاد را از دیگر برنامه های این فرهنگسرا برای بچه های این منطقه یاد کرد.

فریده صاعلی همچنین خبرداد از 13 تیرماه ، برنامه اردوی زیارتی قم و برنامه مسابقه کتابخانی (ریحانه رضوی) و همچنین برنامه ای در روز پنج شنبه ۱۴ مرداد ماه همزمان با خجسته میلاد کریمه اهل بیت (ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و گرامیداشت روز دختران در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای رضوان برگزار خواهد شد.

به گفته وی ، مقرر شده است که در تابستان امسال نیز با در اختیار قراردادن اتوبوس وی آر پی به فرهنگسرا ، این مجموعه را در سفر به اردوهای مختلف شهری و بیرون شهری یاری دهند.

این مسئول فرهنگی همچنین در پایان از سعید خال رئیس سازمان بهشت زهرا (س) بابت حمایت و همکاری با این فرهنگسرا تشکر کرد.

مجید معافی
کد خبر: 97447
Share/Save/Bookmark