توضیحات همایون اسعدیان درباره توزیع عیدی خانه سینما بین صنوف
توضیحات همایون اسعدیان درباره توزیع عیدی خانه سینما بین صنوف
همایون اسعدیان می‌گوید: گزارش کامل نحوه توزیع عیدی خانه سینما بین اعضای صنوف سینمای به‌صورت مکتوب برای سازمان سینمایی و حسین انتظامی ارسال می‌شود.
 
تاريخ : چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۶
به گزارش هنرنیوز ، خانه سینما امسال مانند سالهای گذشته بین برخی اعضای خود کارت‌های هدیه‌ای را در قالب عیدی توزیع کرده است. رئیس هیات مدیره خانه سینما با اشاره به اختصاص عیدی به اعضای صنوف مختلف به ایلنا گفت: با هماهنگی وزارت ارشاد و سازمان سینمایی و پیگیری مدیرعامل خانه سینما همانند سالهای گذشته حدود یک میلیارد تومان از طریق سازمان سینمایی در اختیار خانه سینما قرار گرفت تا بین اعضای نیازمند توزیع شود نه همه اعضا.

همایون اسعدیان ادامه داد: مبلغ پرداخت شده از طریق سازمان سینمایی به کارت‌های هدیه 200 هزارتومانی تبدیل شد و در اختیار اعضای صنوف مختلف قرار گرفت.

وی با اشاره به نحوه تقسیم این کارت‌های هدیه به صنوف مختلف گفت: تمامی اعضای چهار صنف تدارکات، بدلکاران، دستیاران فیلمبردار و دستیاران فنی صحنه و لباس این کارت‌های هدیه را دریافت کردند. آنها با حضور در محل خانه سینما و با هماهنگی شورای مرکزی کارت‌های خود را دریافت کردند و اگر کسی باقی مانده باشد در روزهای آینده کارت خود را دریافت می‌کند.

اسعدیان ادامه داد: به جزچهار صنف تدارکات، بدلکاران، دستیاران فیلمبردار و دستیاران فنی صحنه و لباس، کارت‌های هدیه صنوف دیگر به شورای مرکزی آنها تحویل داده شد تا با مدیریت خود به افرادی که مستحق هستند، اهدا شود و اعضای شورای مرکزی می‌توانستند به تشخیص خود به یک فرد یک یا دو کارت بدهند ضمن آنکه به چهار صنف سینماداران، تهیه‌کنندگان، کانون پخش‌کنندگان و مدرسان سینما نیز با تشخیص هیات مدیره و مدیرعامل و با توجه به توانایی مالی اعضای این صنف هیچ کارت هدیه‌ای تعلق نگرفت.

وی ادامه داد: علاوه بر اعضای صنوف مختلف خانه سینما، افراد دیگری نیز خارج از صنف قرار دارند که تحت پوشش خدمات خانه سینما هستند مانند همسران و خانواده برخی از کارگردانان و فعالان سینما که در سالهای گذشته فوت کردند که تعدادی از کارت‌های هدیه نیز به این افراد تعلق گرفته است.

اسعدیان افزود: حدود 850 میلیون تومان از مبلغ یک میلیارد تومان اهدای وزارت ارشاد در قالب کارت هدیه 200 هزار تومانی به اعضای صنوف داده شده است و اسامی کسانی که به‌صورت مستقیم کارتها را دریافت کردند و همچنین افرادی که از طریق صنف کارت خود را گرفتند، مشخص است زیرا در زمان اهدای کارت‌ها از افراد رسید گرفته شده است.

وی ادامه داد: بر اساس پروتکل مالی خانه سینما و سازمان سینمایی باید گزارش محل هزینه‌کرد تمامی پول‌هایی که از وزارت ارشاد به خانه سینما اختصاص پیدا کرده است به این سازمان اعلام شود برهمین اساس لیست تمامی افرادی که کارت هدیه را دریافت کردند و همچنین محل هزینه شدن باقی مانده مبلغ به‌صورت مکتوب در اختیار سازمان سینمایی و حسین انتظامی قرار خواهد گرفت.
کد خبر: 97312
Share/Save/Bookmark