تلاش برای جمع آوری اسناد حوزه تئاتر
مدیر مرکز هنرهای نمایشی خبر داد:
تلاش برای جمع آوری اسناد حوزه تئاتر
مدیرکل هنرهای نمایشی از تلاش برای جمع‌آوری اسناد و آثار هنرمندان حوزه تئاتر برای نگهداری در موزه تئاتر خبر داد.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۹
به گزارش هنرنیوز ، همزمان با سالروز تولد ۸۵ سالگی زنده‌یاد داود رشیدی یک نمایشگاه عکس از دوران کودکی و کاری او و همچنین پوسترهایی از فیلم‌ها و تئاترهای او در تئاتر مستقل تهران با حضور جمعی از هنرمندان افتتاح شد که شهرام کرمی درباره نگهداری آثار این هنرمند توضیحات کوتاهی ارائه داد.

او در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه وضعیت موزه تئاتر برای نگهداری آثار هنرمندان به کجا رسیده چرا که احترام برومند هم به دنبال محلی برای حفظ یادگاری‌های داود رشیدی است، گفت: موزه تئاتر قرار است در ساختمان تئاتر نصر برپا شود اما با توجه به اینکه آماده شدن آن ممکن است دو، سه سالی به طول انجامد به دنبال این هستیم تا هر چه سریع‌تر جمع‌آوری اسناد و آثار مربوط به هنرمندان تئاتر را پیگیری کنیم؛ چرا که این خود به اندازه کافی زمان‌بر خواهد بود.

در این مراسم صمیمانه که علاوه بر احترام برومند و مدیرکل هنرهای نمایشی هنرمندان دیگری همچون دکتر علی رفیعی،محمود بصیری، امیر اثباتی، پانته‌آ پناهی‌ها، عادل بزدوده، اتابک نادری، مصطفی کوشکی و همچنین ارمغان بهداروند حضور داشتند، پس از افتتاح گالری و نمایشگاه؛ کیک تولد ۸۵ سالگی داود رشیدی نیز بریده شد.

احترام برومند در این مراسم اظهار کرد: هنرمندان تا وقتی خودشان هستند راهی برای اثبات خود دارند اما وقتی می‌روند این وظیفه بقیه است که برای آن‌ها کاری کنند.

او با اشاره به اینکه افتتاح این گالری همزمان با افتتاح نمایشی (شپش) به کارگردانی کوروش نریمانی در تئاتر مستقل تهران است، افزود: آقای رشیدی احترام و منش خاصی به تئاتر داشت و این هنر برایش مقدس بود. خوشحالم که شب اول اجرای آقای نریمانی در اینجا هستیم.
کد خبر: 96658
Share/Save/Bookmark