همایون رضا عطاردی هنرمند متعهد سینمای ایران درگذشت
بر اثر ابتلا به ویروس کرونا؛
همایون رضا عطاردی هنرمند متعهد سینمای ایران درگذشت
«همایون رضا عطاردی» آهنگساز و تهیه کننده سینما وتلویزیون درگذشت.
 
تاريخ : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۸
به گزارش هنرنیوز ، «همایون رضا عطاردی» هنرمند متعهد و انقلابی سینما و تلویزیون که چندی پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بود، صبح جمعه دار فانی را وداع گفت.

وی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۷۲ در فیلم راننده‌ی سفیر به کارگردانی حبیب‌الله بهمنی و شفیع آقامحمدیان به عنوان آهنگ ساز فعالیت نمود. البته یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای مرحوم عطاردی فعالیت و حضور همزمان او هم در تلویزیون و هم در سینما بود. به نحوی که وی در سال ۱۳۸۵ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید ۲ سریال مهم تلویزیون حضور داشت. آثار مهم مرحوم عطاردی در این سال، فعالیت در سریال ۲۳‌ گرم به کارگردانی جواد مزدآبادی و فعالیت در سریال آدمخوار به عنوان آهنگ ساز محسوب می‌شود.

همایون رضا عطاردی هنرمند متعهد در عرصه تهیه کنندکی سینما سبب تولید فیلم سینمایی «زندگی» به کارگردانی «جلیل سامان» گردید. اثری که موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر شد.

هنرنیوز درگذشت این سینماگر متعهد را به خانواده مرحوم «همایون رضا عطاردی» و جامعه سینمایی کشور تسلیت می‌گوید و برای بازماندگان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت دارد.


به همین مناسبت هیات اسلامی هنرمندان نیز پیام تسلیتی به شرح ذیل منتشر کرد:

انا لله و انا الیه راجعون

هنرمند سینما، موسیقی، تهیه کننده و پژوهشگر قرآنی و شاعر و نویسنده، همایون‌رضا عطاردی در اثر ابتلا به بیماری کرونا به دیدار حق شتافت.
بدینوسیله هیأت اسلامی هنرمندان درگذشت این مرد پاک دل، بی حاشیه، خیر خواه و هنرمند متعهد و دردمند را به جامعه هنری، همراهان، دوستان و خانواده محترمشان تسلیت عرض می‌کند و از خداوند منان برای بازماندگان وی صبر جمیل مسئلت نموده و امیدوار است این هنرمند ارزشی در جوار رحمت بی منتهای الهی قرار گیرد. ان شاالله
هیأت اسلامی هنرمندان

همچنین حامد بهداد نیز که سابقه دوستی با این هنرمند فقید را دارد در صفحه مجازی خود در واکنش به فوت زنده‌یاد عطاردی نوشت:

«خداحافظ همایون عطاردی مهربان. من نمی‌دانم آن عکس‌ها و یادگاری‌‎های قدیم کجاست اما بزودی روزی آنها را به انضمام خاطرات دوستی‌مان منتشر منعکس می‌کنم.

حامد بهداد

من دستم می‌لرزد باور نمی‌کنم. چه بسیار بی‌خانه بودم و مهمان اتاق کوچک دانشجویی تو می‌شدم و شعرها خواندی و موسیقی‌ها شنیدیم و خیابان گرگان و نظام‌آباد شاهد آن همه گفتگوست بین ما.

چقدر خستگی کشیدیم. یادم نمی‌رود اولین باری که مرا دیدی با صدای بلند جلوی جمع محکم گفتی روزی تو مشهورترین بازیگر سینمای ایران خواهی شد. من ترین نشدم اما شدم.

آن‌روز من با یک چمدان قرمز و کهنه پر از کتاب و لباس، آواره و سرگشته از مشهد رسیده بودم تهران. خانه علی امینی. مجید هم بود از آن روز رفاقت ما شروع شد. همایون همایون همایون امانتی معنوی مرا دست صاحبش برسان.»
کد خبر: 98062
Share/Save/Bookmark