صعود تیم کوهنوردی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی پردیس بین المللی ارس به ارتفاعات عینالی
صعود تیم کوهنوردی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی پردیس بین المللی ارس به ارتفاعات عینالی
صعود تیم کوهنوردی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی پردیس بین المللی ارس به ارتفاعات عینالی استان آذربایجان شرقی روز یکشنبه 12 آبان به مناسبت روز جهانی شهرها در جلفا برگزار شد.
 
تاريخ : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۵
به گزارش هنرنیوز و به نقل از روابط عمومی پردیس بین المللی ارس، زهرا امام جمعه رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران در این باره اظهار داشت: برنامه صعود تیم کوهنوردی پردیس در سال 98 با صعود دسته جمعی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی به مقصد \" ارتفاعات عینالی \" با ارتفاع 1823 متری صورت گرفت.

کوه عون بن علی مشهوربه عینالی، کوه وآرامگاهی برفراز رشته‌ کوه سرخاب درشمال شهرتبریزاست. عینالی از سال۱۳۸۰ به بعد ازکوهی خشک وخشن به کوهی با طبیعت سبزتبدیل شده و آرام آرام به تفرجگاهی زیباو مکانی برای گردش وتفریح تبریزی ها تبدیل شد. این کوه به مجموعه ای ازقلل، تپه‌ها، دره‌هاو… گفته می شود که با بلندی‌های سرخ فام به عینالی شهره دارد ومرتفع ترین نقطه آن۱۹۶۰مترازسطح دریا است.

یکی از دیدنی ترین دره های عینالی. دره کهلیک بولاغی که در نزدیکی شمال قله و سمت رود آجی چای از دیگر مکان های محبوب صعود به سمت قله عینالی به شمار می روند.

در این برنامه، تیم کوهنوردی پردیس ارس دانشگاه تهران مسیرهای زیبا و صعب‌العبور را طی کردند
کد خبر: 97702
Share/Save/Bookmark