«هزارپا» سریال شد!
«هزارپا» سریال شد!
نسخه سینمایی «هزارپا» در حالی به شبکه نمایش خانگی آمده که مخاطبان ندانسته به جای فیلم، سریال خریده‌اند!
 
تاريخ : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۸
به گزارش هنرنیوز ، اوایل هفته جاری فیلم سینمایی «هزارپا» ساخته ابوالحسن داوودی در شبکه نمایش خانگی توزیع شد و بسیاری از علاقه‌مندان به هوای دیدن فیلم آن را خریداری کردند. در حالی که نمی دانستند «هزارپا» تقطیع شده و بهای پرداخت شده تنها در قبال یک قسمت از آن بوده است.

در ادامه این رویداد، ابوالحسن داوودی نسبت به این رویداد واکنش نشان داد و در ویدئویی گفت: این فیلم نه یک سریال و نه یک مینی سریال، بلکه یک فیلم سه ساعت و نیمه و در واقع نسخه کامل فیلم سینمایی «هزارپا» است. متأسفانه در نمایش‌های سینمایی به دلیل محدودیت‌هایی که وجود داشت، مجبور شدیم بیش از یک ساعت و نیم از این فیلم را حذف کنیم و مخاطبان نسخه ۲ ساعته این فیلم را در اکران عمومی تماشا کرده‌اند. در حالی که نسخه‌ای که در شبکه نمایش خانگی ارائه شده، نسخه کامل این فیلم سینمایی است.

داوودی افزود: دلیل آنکه نسخه کامل «هزارپا» در ۲ دی وی دی ارائه شده این بود که اگر می‌خواستیم این اثر سینمایی را با کیفیت خوب تصویر به همراه پشت صحنه ارائه دهیم، در یک دی وی دی جای نمی‌گرفت. البته بهتر این بود که نسخه کامل در یک بسته شامل ۲ دی‌وی‌دی و به صورت همزمان عرضه می‌شد، اما مقررات اداره نمایش خانگی یک فیلم ۳ ساعته را برای عرضه خانگی به رسمیت نمی‌شناسد و مجوز مینی سریال برای آن صادر می‌کند.

به گزارش فارس، پس از اظهارات داوودی، سازمان امور سینمایی و سمعی بصری واکنش نشان داد و اعلام کرد: انتشار ۲۰۰ دقیقه‌ای فیلم سینمایی «هزارپا» در دو نسخه DVD به درخواست و اصرار موسسه تصویری سوره وابسته به حوزه هنری بوده است.

به نظر می‌رسد مؤسسه توزیع‌کننده نسخه «هزارپا» خواسته ساختارشکنی کرده و با اتخاذ شیوه جدید در توزیع سود بیشتری از فروش این فیلم که توانسته فروش ۳۸ میلیاردی را زمان اکران از آن سازندگان کند، به دست آورد.
کد خبر: 97291
Share/Save/Bookmark