شبکه سه از تصمیمش منصرف می‌شود؟
پس از توقف پخش یک سریال کمدی و توضیحات سازندگان
شبکه سه از تصمیمش منصرف می‌شود؟
شبکه سه سیما به دلیل آنچه «خطای فاحش کارگردان» عنوان شده است، پخش سریال «کتونی زرنگی» را پیش از آغاز متوقف کرد. در پی این تصمیم، کارگردان و تهیه‌کننده هرکدام با انتشار پیام‌هایی جداگانه در صفحه‌های شخصی خود در فضای مجازی، در جهت جبران برآمدند.
 
تاريخ : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۶
به گزارش هنرنیوز ، سریال «کتونی زرنگی» از شامگاه گذشته قرار بود از شبکه سه سیما به روی آنتن برود اما به دلیل انتشار برخی اظهارات کارگردان در هفته‌های اخیر، از پخش آن جلوگیری به عمل آمد.

در پی این اتفاق، علی ملاقلی‌پور ـ کارگردان ـ مطالبی را درباره حواشی پیش‌آمده و همچنین پیشینه انقلابی خود عنوان کرده است. همچنین محمدرضا شفاه ـ تهیه‌کننده ـ در یادداشتی توضیحاتی را در این زمینه مطرح کرده است.

ملاقلی‌پور توضیح داده است: «از شب گذشته حوالی پخش سریال «کتونی زرنگی» برخی کامنت‌ها و بحث‌های فضای مجازی که گاهی در فضای احساسی رقم می‌خورد، در برخی فضاها دست به دست شده و جوری وانمود شده که گویی بنده با انقلاب اسلامی تضاد دارم! سابقه مستندسازی بنده نشان می‌دهد که مدافع جریان انقلاب اسلامی و امام خمینی هستم آن هم به واسطه سال‌ها مطالعات تاریخی سیاسی که علاقه همیشگی بنده است و بارها کتب مختلف در این باب را در صفحه شخصی به علاقه‌مندان به تاریخ سیاست و انقلاب اسلامی معرفی کرده‌ام. البته نکات و انتقادات و اختلاف سلیقه های شخصی هم در این موارد دارم اما اینها باعث نمی شود که هیچگاه در مقابل اسلام بایستم. گاهی جاده‌های درون انقلاب اسلامی نباید باعث شود دچار دوگانگی شویم. می‌دانم برخی کامنت‌ها و مطالب بنده تند بوده و باعث ناراحتی طرفداران رهبری شده است که هسته کدورت نداشتم و از این بابت عذرخواهی می‌کنم البته اینقدر توانایی تشخیص دارم که رخت‌چرک‌ها را جلو غریبه‌ها نشویم و با تمام اعتقادات خاص و انتقادات بارها در مناظره های سیاسی شکل گرفته پس از مستند جنجالی راه طی شده که با افراد نهضت آزادی داشتم از آقای خامنه‌ای در مقابل جریان‌های کمونیست و لیبرال دفاع کردم که گواه این حرف مناظره‌های بنده در دانشگاه شریف و دانشکده پرستاری شهید بهشتی و جشنواره عمار هست. اگر در خانه بحثی شد و صدایم بیرون رفت دلیل بر این نیست که من بیرون خانه ایستاده‌ام.»

این کارگردان با انتشار عکسی از مصاحبه و گفت‌وگو با احمد احمد، مبارز سیاسی دوران انقلاب اسلامی، توضیح داده است: «این عکس از روز مصاحبه و گفت‌وگو با احمد احمد مبارز سیاسی دوران انقلاب اسلامی است؛ دغدغه‌ای دائمی که مدام درگیر شناخت مطالعه تاریخ سیاسی و شفاهی‌ام کرده اما مطمئناً همه نتایج یکسان نیست و اختلاف سلیقه بدیهی است.»

تهیه‌کننده این سریال نیز در صفحه شخصی خود با ارائه توضیحاتی آورده است:

«شب گذشته که اولین شب پخش سریال کتونی زرنگی باید می‌بود حاشیه هایی درباره علی ملاقلی‌پور و همکاری ما با او مطرح شد که لازم دیدم توضیحاتی برای روشن شدن موضوع عرض کنم.

علی ملاقلی‌پور زمانی که برای همکاری با ما جهت ساخت کتونی زرنگی انتخاب شد برنده جایزه عمار بود و به تازگی مستند راه طی شده را در نقد بازرگان به پایان رسانده بود و همه رسانه‌های انقلابی از فارس رجانیوز و وطن امروز و تسنیم و چه و چه به حق او را تحسین می‌کردند چرا که در مناظرات و جلسات نقد و بررسی مستندش دانشگاه به دانشگاه می رفت و از مواضع این نظام و انقلاب و شخص رهبری دفاع می‌کرد ناگفته نماند که این انتخابات از سوی افراد دلسوز و هم‌جبهه‌ای‌ها تا امروز انتخابی خوب و قابل اعتنا توصیف می شد.
۶۰۰ دقیقه از زرنگی (نزدیک به ۹۰ درصد آن) فیلمنامه‌ای که دو نفر از نویسندگان اهل و جوانان باشگاه فیلم سوره نوشته بودند تولید شده بود که متاسفانه کارگردان‌ سریال در فضای مجازی مطالبی نوشت که با نگاه ما تطابقی نداشت و اساساً با آنها مخالف بودیم و بعضی را نیز چون در کامنت ها نوشته شده بود ندیدیم و مورد توجه ما واقع نشد.
برای حفاظت از هزینه ای که انجام شده بود طبیعتا کاری جز این نمی توانستیم بکنیم که کار را به سرانجام برسانیم و پس از تولید پروژه درباره هر موضوعی تصمیم بگیریم.

همه کسانی که با علی ملاقلی پور آشنایی دارند خوب می‌دانند که او فردی انقلابی و علاقه مند به دین و نظام است که هزینه‌های زیادی با بچه پایبندی‌هایش به اصول داده است هر چند گاه در تصمیمات و ابراز های خود تند می رود و به سهم من از جاده انصاف و آگاهی از جاده متانت خارج می شود و این ویژگی او از نگاه من قابل دفاع نیست اما بهتر است حالا که خودش هم عذرخواهی کرده و توضیحات لازم را داده است جوانمردانه توپخانه هجمه و حملات ما را روی او تنظیم نکنیم.»

به گزارش ایسنا، نخستین قسمت از سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی‌پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، قرار بود جمعه (۱۱ بهمن ماه) ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه سه سیما برود که در نهایت شبکه سه سیما تصمیم گرفت جلوی پخش سریالش را بگیرد.

بازیگران این سریال عبارتند از: هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری و امیرحسین صدیق، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی.

در خلاصه داستان این کمدی اجتماعی‌ آمده است: «آقام همیشه میگه زِرنگ ته چاهه… ولی نمی‌دونه اگه من ته چاهم باشم، کفترِ چاهی‌ام، بالاخره می‌پرم!»

ایسنا
کد خبر: 97913
Share/Save/Bookmark