قیمت کاغذ مطبوعات در شرایط قابل قبولی قرار گرفته است
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
قیمت کاغذ مطبوعات در شرایط قابل قبولی قرار گرفته است
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با ابتکار کمیته کاغذ مطبوعات، علی‌رغم نوسانات شدید ارزی، قیمت کاغذ در شرایط قابل قبولی قرار گرفته است.
 
تاريخ : يکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
به گزارش هنرنیوز ، «محمد سلطانی‌فر» در دومین نشست هم‌اندیشی مدیران کل استان‌هابا معاونت‌های تخصصی، ضمن تبیین سیاست‌های کلی معاونت مطبوعاتی گفت: در تلاشیم بخشی از حمایت‌های این معاونت از طریق خانه‌های مطبوعات در استان‌ها ارائه ‌شود.

وی ادامه داد: با ابتکار کمیته کاغذ مطبوعات، علی‌رغم نوسانات شدید ارزی، قیمت کاغذ در شرایط قابل قبولی قرار گرفته است و مشکل کمبود کاغذ در آینده نداریم.

وی ادامه داد: دنیای آینده عرصه رسانه‌های مجازی است اما مرجعیت رسانه‌های مکتوب همچنان پابرجاست و در سیاست‌های معاونت مطبوعاتی نگاه بسیار گسترده‌تری به حوزه رسانه‌های مجازی وجود دارد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد تولیدات رسانه‌ای‌ در آینده به صورت مالتی مدیا است و ضرورت دارد به این حوزه توجه بیشتری صورت گیرد، عنوان داشت: پوشش بیمه‌ای یکی از نیازهای اساسی خبرنگاران است و با همکاری صندوق اعتباری هنر ۳۰۰۰ نفر از خبرنگاران تحت پوشش بیمه پایه و ۳۰۰۰ نفر خبرنگار تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: طرح پایش سلامت خبرنگاران با همکاری دانشگاه شهید بهشتی در دو حوزه سلامت عمومی و بیماری‌های خاص به صورت پایلوت در تهران و در آینده‌ای نزدیک در سراسر کشور اجرا می‌شود. همچنین سیاست ارائه مجوز در کمترین زمان ممکن به‌طور جدی در هیئت نظارت بر مطبوعات دنبال می‌شود.

سلطانی‌فر گفت: در زمینه ارائه مجوزها در هیچ حوزه ای جز حوزه کودک سخت‌گیری نمی‌کنیم و تاکنون ۹۷۰۰ پروانه انتشار برای رسانه‌های کشور صادر شده است. ضمن اینکه عدم حمایت از رسانه‌های نوپا و با سابقه ۲۵ سال به بالا در جهت حمایت هدفمند از رسانه‌ها صورت می‌گیرد.


فارس
کد خبر: 97111
Share/Save/Bookmark