«آموزش» ، «اشتغالزایی» و «کارآفرینی» از اهداف مهم دپا /  از حمایت های دولتی استقبال می کنیم
سرپرست تیم دانشجویی پژوهشگران انگیزشی دپا درگفتگو با هنرنیوز؛
«آموزش» ، «اشتغالزایی» و «کارآفرینی» از اهداف مهم دپا / از حمایت های دولتی استقبال می کنیم
سرپرست تیم دانشجویی پژوهشگران انگیزشی دپا معتقد است اهداف مهم دپا «آموزش» ، «اشتغالزایی» و «کارآفرینی» است و تاکنون 50 شرکت و موسسه آموزشی در تهران طرف قرارداد این موسسه هستند.
 
تاريخ : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵
مصطفی نظری سرپرست تیم دانشجویی پژوهشگران انگیزشی دپا در گفتگو با خبرنگار هنرنیوز و با اشاره به این مجموعه گفت: «دپا» مخفف دانش پژوهان آینده است و ما در واقع پژوهشگران انگیزشی دپا هستیم و تمامی کاربران ما نیز یا دانشجوو یا فارغ التحصیل دانشگاه هستند.

وی با اشاره به اهداف دپا افزود: اهداف مهم دپا «آموزش» ، «اشتغالزایی» و «کارآفرینی» است و خرسندم که عرض کنم این مجموعه حدود دوسالی است که به عنوان مجموعه دانشجویی فعالیتش را آغاز کرده است و هم اکنون 50 شرکت و موسسه آموزشی در تهران طرف قرارداد ما هستند و به دلیل همکاری با نخبگان پژوهشی زیست فناوری و اسپانسرهایی که داریم انشاالله در چند ماه آینده شرکت مان ثبت خواهد شد به گونه ای که به عنوان یک شرکت رسمی فعالیت خواهیم کرد.

سرپرست تیم دانشجویی پژوهشگران انگیزشی دپا با بیان اینکه تا کنون اشتغالزایی حدود 100 نفر را در حوزه فعالیت های آموزشی برعهده داشتیم یادآور شد: از اول مهرماه فاز اول ما با استخدام حدود 300 دانشجو در شهرهایی همچون تهران ، هرمزگان ، اصفهان ، مرکزی ، خراسان رضوی ، قم و دیگر شهرستان ها کارشان را شروع خواهند کرد و امید این است که تا یک سال آینده حدود 500 نفر استخدامی داشته باشیم.

مصطفی نظری ادامه داد: آورده های مالی ما به دلیل اینکه روی حوزه آموزشی تمرکز داریم و همکاریهای خوبی با موسسات زیادی داریم خوب است و در طول سه برنامه توانستیم اسپانسرهای مهمی را در بحث تبلیغاتی و اجرایی جذب کنیم.

این دانشجوی کارآفرین در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون از حمایت های دولتی هم برخوردار بودید؟ گفت: ما تاکنون هیچ حمایت دولتی نداشتیم و تنها مرکز نخبگان پژوهشی علمی فناوری کشور از ما حمایت کرده که آن هم بیشتر به این دلیل علایق شخصی آقای کامران یاراحمدی به عنوان مدیر این مرکزدر همکاری با ما بوده است اما ما همچنان از حمایت های دولتی استقبال می کنیم به شرط اینکه خواستار محدودیت ما نباشند! از سوی دیگر ما با برنامه صحیح یک تیم دانشجویی دو هزار نفره توانستیم سرپا بایستیم به طوری که حتی شرکتها و اسپانسرهای خصوصی پیشنهادهای خیلی خوبی برای مجموعه دپا داشتند.

سرپرست تیم دانشجویی پژوهشگران انگیزشی دپا خبر داد اگر مجوزهای لازم را برای مجموعه های مختلف دپا کسب کنیم حتما شاهد اشتغالزایی چند هزار نفر در کشور خواهیم بود

وی با بیان اینکه ما در بطن دانشجویان و دانشگاهها قرار داریم و یک تیم هدایتی هستیم اضافه کرد: با وجود موسسه دپا ، شرکت های دیگر نیازی به تبلیغات ندارند فقط کافی است با موسسه دپا قرارداد ببندند و آنگاه جامعه هدف خود را که از بحث بازار یابی تخصصی درهر رشته برخوردارند پیدا خواهند کرد.

مصطفی نظری که خودش دانشجوی رشته زیست شناسی است گفت: به دلیل انیکه من خودم دانشجوی رشته زیست شناسی هستم تمرکز ما در این موسسه بیشتر در این رشته است اما رشته های بالینی ، پرستاری ، مامایی ، مهندسی ، مهندسی پزشکی و معماری و ... را نیز شامل می شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی دپا، کار تخصصی است افزود: ما با مجتمع سلامت تهران طرف قرار داد هستیم و این مجتمع توانسته است بخش قابل توجه ای از مشکلات دانشجویان در بخش سلامت و اشتغالزایی را حل کند و ما با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهران ، مجتمع سلامت تهران و مرکز نخبگان توانستیم مسیری را ایجاد کنیم و دانشجویان را آموزش بدهیم و بعد آنان را به محیط کار معرفی کنیم به عبارت دیگر ؛ ما در دپا دوره هایی را تعریف کردیم و در پایان دوره نیز دانشجویان را به بازار کار معرفی خواهیم کرد که قبل ازسیستم دپا این امر فقط یک شعار بود اما الان عملی و تضمینی است.

سرپرست تیم دانشجویی پژوهشگران انگیزشی دپا در پایان ابراز امیدواری کرد که در نهمین همایش کارآفرینی که در شانزدهم شهریور ماه امسال برگزار می شود دپا بتواند با حضور خود ، تندیس کارآفرین برتر کشور را دریافت نماید.
کد خبر: 96816
Share/Save/Bookmark