واکنش معاون سیما به شایعه دستمزدهای نجومی/ دیگر «نود» بازنمی‌گردد
واکنش معاون سیما به شایعه دستمزدهای نجومی/ دیگر «نود» بازنمی‌گردد
مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی به شایعه دستمزدهای نجومی مجریانی مانند مهران مدیری و رضا رشیدپور واکنش نشان داد.
 
تاريخ : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۴
به گزارش هنرنینوز ، مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در حاشیه هم‌اندیشی مدیران و برنامه‌سازان شبکه نسیم و در جمع خبزنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره تفاوت دستمزد مجریان و برنامه سازان در شبکه‌های مختلف تلویزیون گفت: برای ما کیفیت و استقبال مخاطب اهمیت دارد و تعیین می‌کند که عوامل برنامه‌ها چه دریافتی هایی داشته باشند.

وی اضافه کرد: اگر سوال این باشد که آیا دستمزدها در رابطه با مجریان بازیگر و تهیه کننده ها تعیین می‌شود باید گفت همه اینها دارای استاندارد و چارچوب است و طبیعتا دارای یک رشد تدریجی است. به طور مثال فلان سریال یا مجری فلان عدد را می گیرد و باید توجه داشت این تفاوت ها دفعی نیست بلکه تدریجی است.

میرباقری گفت: دستمزد حدودا ۱۰ درصد نسبت به دستمزدهایی که در سنوات قبل بوده تفاوت کرده است.

معاون سیما همچنین در واکنش به شایعه دستمزد بالای مهران مدیری و رضا رشیدپور برای برنامه‌های ویژه شب یلدا ضمن تکذیب این شایعه تاکید کرد: هیچ پرداخت نامتعارفی برای این برنامه‌ها نداشته‌ایم.البته می‌دانید ما مثلا در برنامه دورهمی با مهران مدیری طرف نبودیم و با تهیه کننده طرف قرار داد بودیم. ولی این برنامه نسبت به برنامه های قبلی هیچ تفاوت دریافتی ندارد.

دیگر نود نخواهیم داشت

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره زمزمه بازگشت فردوسی پور به سیما نیز عنوان کرد: خود شبکه سه اعلام کرد که قهر نبودند که آشتی باشد و هر زمان که تشخیص دهند می گویند که بیاید.

میرباقری افزود: ما اختیار تصمیم گیری درباره آمدن اقای فردوسی پور را به دلیل اینکه اختلاف نظرهایی درباره برنامه‌سازی داشتند به مدیر شبکه سه داده‌ایم. او همچنان در حال بررسی است و بحثی نبود که او دیگر نیاید. با این حال دیگر برنامه ای به نام نود نخواهد بود، اما در ساختارهای دیگر امکان بازگشت هست.

وی در پاسخ به اختلاف دستمزدهای برخی از بازیگران و مجریان توضیح داد: برنامه‌ای که ظرفیت آن این است که با ۱۰ درصد مخاطب مواجه می شود به صورت طبیعی دریافتی عوامل آن با برنامه ای که ۷۰ درصد مخاطب دارد متفاوت است و این متغیرها جزو متغیرهای مورد توجه ماست.

نسبت به تولیدات سیما غیرت داریم

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره احتمال عرضه مسابقه برنده باش در شیکه نمایش خانگی عنوان کرد: تلویزیون نسبت به برنامه‌های شاخص خود غیرت و حساسیت دارد و امتداد آنها را در غیر از رسانه ملی غیرقابل قبول می داند. به طور مثال برنامه دورهمی بود که قرار بود با نام شب نشینی در شبکه نمایش خانگی تولید شود اما استدلال رسانه ملی این بود که این برنامه خاستگاهش در تلویزیون است اگر می خواهد برنامه ای در جایی دیگر باشد چرا باید با استفاده از این عناوین و با سرقت این عناوین مطرح شود.

دفاع از طعنه‌های سیاسی مهران مدیری

میرباقری در ادامه نیز درباره هویت برنامه دورهمی گفت: هر مجری برنامه را با هویت خودش اجرا می کند. دورهمی را نیز چه آقای مدیری چه دوست دیگری که برنامه را اجرا کند نمی‌توان انتظار داشت که بدون هویت اجرا کنند در آن صورت نه این برنامه دیگر برنامه مهران مدیری و نه دیگر دورهمی خواهد بود.

وی تصریح کرد: مدیری با هویت خودشان کارش را انجام میدهد و این انتظار جدی از او وجود دارد که نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت نباشد و حساسیت داشته باشند و اتفاقا در برنامه به این مسائل بپردازند.

میرباقری با اشاره به ویژه‌برنامه شب یلدای دورهمی و طعنه‌های سیاسی برنامه گفت: در برنامه اخیر نیز او کار خود را انجام دادند وهیچ کسی احساس نکرد آقای مدیری کاری خلاف شخصیت و هویت خود انجام داد. البته تا حدی باید سعه صدر و استانه تحمل بیشتر شود. ما باید از نقد هوشمندانه استقبال کنیم. حتما خط قرمزهایی که وجود دارد رسانه بیش از هرکسی به انها اعمال نظر دارد.

اشتباه در برنامه انتخاباتی شبکه یک

معاون سیما همچنین درباره تصویر پوشیده نماینده مجلس در برنامه انتخاباتی شبکه یک سیما گفت: این کار در تلویزون اشتباه بود که جلوی آن گرفته شد. برنامه‌های انتخاباتی و سیاسی تلویزیون نظارت می شوند اما چون متنوع هستند،به نظر می رسد که باید اصلاحاتی هم وجود داشته باشد. مثل همین برنامه شبکه یک سیما داشت که از حضور نمایندگان به ان شکل استفاده کرده بود. البته این برنامه تنها برنامه سیاسی تلویزیون نیست و یکی از آنهاست که اصلاح هم خواهد شد.
کد خبر: 97833
Share/Save/Bookmark