تهیه‌کنندگان خارج از عُرف در سینما پرداخت نکنند / برخورد می‌کنیم
غلامرضا موسوی:
تهیه‌کنندگان خارج از عُرف در سینما پرداخت نکنند / برخورد می‌کنیم
بر اساس مصوبات شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران ، تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذارانی که پرداخت‌هایی خارج از عرف داشته باشند ، با جرایم صنفی روبرو خواهند شد.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۳
به گزارش هنرنیوز ، سید غلامرضا موسوی عضو هیات رییسه شورایعالی تهیه کنندگان در گفتوگو با ایسنا ضمن اعلام مطلب فوق افزود: متاسفانه تیتر اطلاعیه هفته گذشته شورایعالی تهیه‌کنندگان در اکثر مطبوعات، سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها به اشتباه به پول های غیر مشروع اختصاص یافته بود. در حالیکه اساس مطلب مربوط به پرداخت‌های غیر متعارف توسط تهیه کنندگان یا سرمایه گذاران به هنرمندان فیلم مربوط می شد.

وی افزود: شورایعالی با توجه به اختلالی که برخی تهیه کنندگان با پرداخت‌های غیر متعارف بوجود آورده و اقتصاد سینما را مورد آسیب جدی قرار می‌دهند، تصمیم گرفت با این گونه تهیه کنندگان برخورد صنفی داشته باشد. شورایعالی در نظر دارد در صورتی که این بی مسئولیتی توسط تهیه کنندگان صورت گیرد، براساس نوع تخلف با آنان برخورد جدی نماید.این برخوردها از تعلیق عضویت صنفی شروع و به اخراج از صنف و ابطال کارت حرفه ای، عدم ثبت قرارداد نمایش فیلم در شورای صنفی نمایش و امثال آن منجر خواهد شد.

این تهیه‌کننده خاطرنشان کرد: پرداخت دستمزدهای غیر متعارف با هر نوع پولی که پرداخت شود تفاوتی نمی کند. هدف جلوگیری از بهم ریختگی اقتصادی و شرایط غیر حرفه ای حاکم بر تولید است.

او تصریح کرد: متاسفانه این پرداخت ها که غیر کارشناسانه و در بسیاری موارد بر اساس منافع صرف شخصی صورت می گیرد، باعث شده تا نوعی شکاف و فاصله طبقاتی در میان هنرمندان فیلم بوجود آید و باز متاسفانه این پرداخت های غیر متعارف موجب رقابت کوری شده که دودش به چشم سینمای ایران می رود.

موسوی در پایان گفت: شورایعالی تهیه کنندگان به همین منظور کمیته‌ای جهت رسیدگی به این مهم انتخاب کرده و ما امیدواریم که در این زمینه بتوانیم حرکتی اصولی را شکل بدهیم.
کد خبر: 97491
Share/Save/Bookmark