وقتی سریال‌های‌مان گرم نیست و در حد ناخنک به طنز است، نمی‌شود انتظار داشت مخاطب صبح تا شب پای تلویزیون بنشیند
بهروز بقایی:
وقتی سریال‌های‌مان گرم نیست و در حد ناخنک به طنز است، نمی‌شود انتظار داشت مخاطب صبح تا شب پای تلویزیون بنشیند
 
تاريخ : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱
نوروز امسال هم باید بیشتر در خانه بمانیم و در خانه ماندن هم مستلزم ارائه محصولات فرهنگی سرگرم‌کننده در رسانه ملی است.

به گزارش هنرنیوز، بهروز بقایی بازیگر باسابقه با بیان این مطلب به «جوان» گفت: ایام عید نوروز امسال هم مانند سال پیش با توجه به طبقه‌بندی شهرها به مناطق قرمز، زرد و نارنجی و آبی و اینکه بیشتر شهرها در منطقه زرد و نارنجی قرار دارند، طبیعی است مسافرت رفتن امکانپذیر نباشد و مردم مجبورند به نحوی با کارهایی نظیر کتاب خواندن و تماشای برنامه‌های تلویزیون اوقات فراغت خود را پر کنند. بازیگر آثاری، چون «نوعی دیگر» و «دزدان مادربزرگ» عنوان کرد: مسئولان تلویزیون با تولید برنامه‌هایی که تازگی و طراوت داشته باشند، باید بتوانند شرایط در خانه ماندن برای مردم را دلنشین‌تر کنند و به جای اینکه درباره آفات فضای مجازی بگویند، خودشان با تولید برنامه‌های پاک، شرایط لذت مخاطب را فراهم کنند. جهان امروز جهان رقابت است و در این رقابت آن‌هایی که محصول بهتری تهیه کنند، بازی را می‌برند. طبیعی است که مردم دوست دارند تماشاگر آثاری باشند که با فرهنگ، زبان و روحیات آن‌ها قرابت بیشتری داشته باشد و طبیعی است که صداوسیما به لحاظ دارا بودن از این امکان نباید از سایر رقبا عقب بماند. بهروز بقایی ادامه داد: سرگرم‌سازی و فرهنگ‌سازی هنری است که کارشناسان و متخصصان خود را می‌خواهد و این طور نیست که هر که از راه می‌رسد، بتواند در سرگرم کردن بینندگان موفق باشد.

بازیگر «سیب خنده» و «قطار ابدی» تأکید کرد: باید چنان سطحی از تولیدات را در برابر مردم قرار داد که حتی اگر مسافرت رفتن برایشان رایگان تمام شود، باز در خانه ماندن و تماشای محتواهای تلویزیون را ترجیح دهند ولی وقتی سریال‌های‌مان، گرم نیست و در حد ناخنک به طنز است، نمی‌شود انتظار داشت مخاطب صبح تا شب پای تلویزیون بنشیند.

بقایی با اشاره به فراوانی برنامه‌های مسابقه‌محور در تلویزیون عنوان کرد: این برنامه‌ها فقط در یک حالت می‌توانند جذاب باشند و آن هم دارا بودن اتاق فکرهای قوی در پشت صحنه است که افراد توانمند در عرصه نگارش و تولید در این اتاق فکر حاضر باشند و مرتب طرح‌های تازه برای ایجاد شگفتی در برنامه رو کنند. کارگردان «دنیای شیرین دریا» و «ماه مهربان» تأکید کرد: اگر حرمت افراد توانمند حفظ شود، قطعاً حضور در اتاق فکر برنامه‌های تلویزیون را می‌پذیرند و در سایه حضور آن‌ها می‌توان رشدی کامل در تمام سطوح برنامه‌سازی تلویزیونی را تجربه کرد.
کد خبر: 98527
Share/Save/Bookmark