مواد اولیه ، نقدینگی و قاچاق مهمترین مشکلات صننعت پوشاک /  کیفیت  پوشاک ایرانی بالاتر از برندهای کشورهای همسایه
نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران در گفتگو ی اختصاصی با هنرنیوز؛
مواد اولیه ، نقدینگی و قاچاق مهمترین مشکلات صننعت پوشاک / کیفیت پوشاک ایرانی بالاتر از برندهای کشورهای همسایه
مجید نامی ائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران با اشاره به مشکلات این صنف از سه مشکل عمده ؛ بحث مواد اولیه ، نقدینگی و قاچاق به عنوان مهمترین مشکلات این صنعت یاد کرد.
 
تاريخ : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
مجید نامی نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هنرنیوز و با اشاره به برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران ( ایران مد) گفت: ما سال 91 فستیوال پوشاک و توانمندیهای تولید کنندگان ایران را شروع کردیم که بعد تبدیل به نمایشگاه بین المللی پوشاک شد و امسال نیز از تاریخ 18 تا 21 آذرماه هفتمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران ( ایران مد) را در فضای نمایشگاه ببن المللی تهران برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: ما سا ل اول هنگام برگزاری این نمایشگاه با 30 برند برتر کشور آغاز کردیم اما خوشبختانه امروزه این تعداد به 130 برند رسیده است و امسال نیز 7500 فضای نمایشگاهی در اختیار داریم.

به گفته نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران ، تولید کنندگان پوشاک در این نمایشگاه هم به اهمیت این نمایشگاه پی بردند و هم بازخوردهای خوبی را در طول سال دریافت کردند .

مجید نامی با بیان اینکه صنعت پوشاک ، خصوصی ترین صنعت کشور محسوب می شود و چشم تولید کنندگان داخلی به دلیل خصوصی بودن به دولت نیست تاکید کرد: تولید کنندگان پوشاک با توجه به تلاش هایی که در این مسیر صورت گرفته راه خودشان را پیدا کردند و توانستند بازارهای خودشان را روزبه روز گسترش دهند.

وی با اشاره به برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران ( ایران مد) خبر داد که در اولین روز این نمایشگاه ، همایش بزرگ کار آفرینان و برندهای صنعت پوشاک در سالن خلیج فارس برگزار خواهد شد.

نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران با اشاره به مشکلات این صنف از سه مشکل عمده ؛ بحث مواد اولیه ، نقدینگی و قاچاق به عنوان مهمترین مشکلات این صنعت یاد کرد.

مجید نامی کیفیت پوشاک ایران را همچون دیگر کشورها دارای رتبه های متعدد کیفیتی ذکر کرد و گفت: ما در ایران برندهایی داریم که به لحاظ کیفیت درجه یک محسوب می شوند که حتی نه تنها در حد کشورهای همسایه که بیشتر از آنان است.

وی با بیان ا ینکه در ایران نزدیک به 19 تا 20 هزار تولید کننده پوشاک داریم که همواره در حال رقابت هستند اظهار داشت: البته پوشاک و کالای مد جزو بخش هایی نیست که ما نظارت قیمتی بر روی آنان داشته باشیم اما خود تولید کنندگان همواره بر روی مباحث قیمتی نظارت و کنترل دارند. هر چند که امسال نیز قیمت اولیه صنعت پوشاک بین 3 تا 5 برابر از سال گذشته رشد داشته که همین امر بی شک موجب افزایش قیمت پوشاک شده است.

نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه را آشنایی مردم و مسئولین با تولیدکنندگان و توانمندیهای آنان یاد کرد که می تواند اتفاقات خوبی را برای این صنعت رقم بزند.

مجید نامی همچنین دعوت و آشنایی تولید کنندگان پوشاک از کشورهای مختلف بویژه کشورهای همسایه و آسیای میانه با تولید کنندگان داخلی را یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

گفتگو از : مجید معافی
کد خبر: 97762
Share/Save/Bookmark