«کاش پول‌هام رو جمع می‌کردم» در باغ کتاب
«کاش پول‌هام رو جمع می‌کردم» در باغ کتاب
 
تاريخ : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴
نمایش کودکانه «کاش پول‌هام رو جمع می‌کردم» در باغ کتاب تهران برگزار شد.

در این نمایش که پنج‌شنبه 9 اسفندماه در باغ کتاب تهران برگزار شد، کودکان و خانواده‌ها، به تماشای نمایش کودکانه «کاش پول‌هایم را جمع می‌کردم» نشستند و با کتاب‌های سواد مالی آشنا شدند.

این نمایش با هنرمندی جمعی از دانشجویان رشته هنر و تئاتر و با حمایت آکادمی هوش مالی و انتشارات قدیانی برگزار شد. نمایش کودکانه «کاش پول‌هایم را جمع می‌کردم»، داستان دو کودک است که هدیه‌ای متفاوت می‌گیرند. قلکی که باید پول‌هایشان را در آن جمع کنند و از این به بعد خریدهایشان را با پول خودشان انجام دهند. یکی از آن‌ها، سخت بازیگوش است و دیگری اهل حساب و کتاب و پس‌انداز. همین امر، دستمایه داستانی است که ماجراهای این دو کودک را برای خریدن چیزهای مورد علاقه‌شان به تصویر می‌کشد.

نمایشی که می‌توان آن را یکی از نخستین نمایش‌های کودکانه آموزش سواد مالی دانست، با کارگردانی میثم رابیجی و نقش‌آفرینی رژین خداداده، نازنین هزار، صدرا عظیمی، در باغ کتاب تهران برگزار گردید. میثم رابیجی، کارگردان- بازیگر این نمایش، سواد مالی را یکی از مهم‌ترین موضوعات آموزشی به کودکان عنوان کرد. موضوعی که برای رشد استعدادهای کارآفرینی کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد. او استقبال کودکان به هنرهای نمایشی را زایدالوصف دانست و اظهار امیدواری کرد، از این هنر جذاب، برای آموزش هر چه مؤثرتر و مفرح‌تر کودکان استفاده بیشتری شود.
و در حاشیه آن، آقای نادر قدیانی، رئیس انتشارات قدیانی، ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع خانواده‌های مشتاق آموزش سواد مالی به کودکان، گفت:
در نیم‌قرن تجربه نشر کودک در کشور و با کارنامه انتشار بیش از 3000 جلد، همیشه دغدغه این را داشتم که مسائل مالی را چگونه باید به کودکان منتقل کرد؟ جسته و گریخته کتاب‌ها و ابزارهای مختلفی در بازار پیدا می‌شد. اما حدود دو سال پیش که با آکادمی هوش مالی آشنا شدم احساس کردم به این هدف نزدیک شده‌ام. سری دوم کتاب‌ها برای رده سنی چهارم تا ششم ابتدایی است که تا آخر بهار منتشر خواهد شد.

دکتر کمیل رودی (مدیر آکادمی هوش مالی) نیز در سخنانی کوتاه، به اثرگذاری نمایش در آموزش سواد مالی اشاره کرد و از تلاش ناشر و تیم هنرمند نمایشی تشکر کرد.
در پایان نیز، قلک‌های «گاو حنایی» به کودکان اهدا شد و کودکان با بازیگران نمایش، عکس یادگاری گرفتند.
کد خبر: 97268
Share/Save/Bookmark