امیدواریم با محور مهدویت شاهد تحقق ایجاد تمدن اسلامی باشیم
آیت‌الله صدیقی در اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی مطرح کرد؛
امیدواریم با محور مهدویت شاهد تحقق ایجاد تمدن اسلامی باشیم
آیت‌الله صدیقی ابراز امیدواری کرد همه بندگان خداوند، دست در دست همدیگر بتوانند با محور مهدویت برای ایجاد تمدن نوین اسلامی تلاش کنند.
 
تاريخ : چهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۲
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، سه ‌شنبه هشتم تیر 1400 «نشست رسانه‌های سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی» با حضور آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران و رئیس مجمع راهبردی اندیشه مهدویت، دکتر مهدی زاهدی رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی، محمدعلی کریمی دبیر این اجلاس، احمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی قرارگاه خاتم در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

آیت‌الله کاظم صدیقی «رئیس مجمع راهبردی اندیشه مهدویت و امام‌جمعه موقت تهران» در این اجلاسیه با تأکید بر جاری شدن اندیشه مهدویت در کشور و جهان اظهار داشت: زمانی خواهد رسید که همه انسان‌ها، آئینه تمام نمای خداوند باشند و صفات خدا در وجود بشر به‌گونه‌ای متجلی شود که اراده بشر در راستای اراده خداوند باشد.

رئیس مجمع راهبردی اندیشه مهدویت اضافه کرد بابیان اینکه خداوند متعال هیچ پیامبری را بدون برنامه زندگی ساز مبعوث نکرده است و همه انبیاء با کتاب، برنامه و قوانین در میان بشر آمده‌اند اذعان داشت: یکی از نقاط عطف این اجلاس که سه پیش تأسیس‌شده است حضور دکتر زاهدی فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی در مدیریت این اجلاسیه است و امید است که با کمک خانه ملت؛ اهداف این اجلاس محقق شود و ما شاهد تمدن نهایی بشری در قالب یک خانواده با سرپرستی پدری به نام «امام زمان» باشیم و در این صورت است که بشر در عقلانیت، اخلاق و اقتصاد به کمال می‌رسد.

وی اضافه کرد: دهه کرامت، ماه زیارت ولی‌نعمت ما حضرت امام رضا علیهم‌السلام مقارن با ایام برگزاری هشتمین دوره ریاست جمهوری و انتخاب شدن سید عالم کارآمد، دارای کارنامه و برنامه و همچنین تقارن با شهادت شهید بهشتی بود این در حالی است که شهید بهشتی یکی از علاقه‌مند به تمدن مهدوی بود.

آیت‌الله صدیقی در پایان ابراز امیدواری کرد همه بندگان خداوند، دست در دست همدیگر بتوانند با محور مهدویت برای ایجاد تمدن نوین اسلامی تلاش کنند.

در ادامه نیز محمدعلی کریمی «دبیر سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی» بابیان اینکه این اجلاس بانام رویش‌های معنوی و با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود با اشاره به اهداف این اجلاسیه اظهار داشت: هدف از این اجلاسیه سازمان‌دهی مؤسسات و فعالان مهدوی کشور و ایجاد گفتمان سازی تمدن اسلامی در میان اقشار مختلف مردم خواهد بود.

وی ادامه داد: معتقدیم «مهدویت» منهای تمدن سازی نوین اسلامی ناقض خواهد بود این در حالی است که تمدن سازی نوین اسلامی نیز بدون مهدویت امکان اجرایی نخواهد داشت.

به گفته کریمی؛ انقلاب اسلامی، نقطه عطف بسیار جدی برای برداشتن گام بزرگ به‌سوی تمدن سازی خواهد بود.

دبیر سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی، شناسایی ایده‌های مهدوی و کمک برای اجرایی شدن آن، استعدادیابی و پرورش استعدادهای جوان و نوجوان مهدوی را از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس برشمرد.

وی در پایان همچنین، بخش‌های رسانه، جهادی- اجتماعی و بحث آموزش‌های عمومی معارف مهدویت را سه بخش مهم این اجلاسیه ذکر کرد.

درادامه نیز ؛ دکتر زاهدی با بیان اینکه تمدن اسلامی دارای ابعاد مختلف است از همکاری جدی تر مجلس با حوزه آموزش و پرورش در بحث محدودیت خبر داد.

رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه هوا فضا ، هسته ای و نانو گفت: ما باید در بحث علم و فن آوری حرف جدی و تازه ای در دنیا داشته باشیم.

به گفته وی ، تقاضای مذاکره با ایران از سوی 5 قدرت جهانی در بحث هسته ای ، نشان از اقتدار ایران اسلامی است.

دکتر زاهدی تاکید کرد: در سایه اقتدارعلمی است که حرف ما در دنیا خریدار پیدا می کند و آن زمان است که می توانیم در مورد ایجاد تمدن نوین اسلامی به خارج از مرزها و صدور فرهنگ انقلاب اسلامی موثر باشیم . این درحالی است که مجلس نیز می تواند در این حوزه فعال باشد.

وی با بیان اینکه حتما ارتباط با گروههای پارلمانی کشورها می توانند در «جریان سازی مهدویت» موثرتر باشند خبر داد از طریق گروههای پارلمانی مجلس شورای اسلامی می توان گام های تسریع بخش تری نسبت به صدور انقلاب و مهدویت برداشت.

رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی، اهداف بلندی را برای هم افزایی با اندیشه مهدویت خواهد داشت تا انشاالله موضوع تمدن نوین اسلامی و مهدویت در یک ریل گذاری مناسب ، سریع ، دقیق و مطمئن حرکت کند.

در پایان این اجلاسیه نیزاز کتاب « درس نامه مهدویت راهبر» با تاکید بر اندیشه های حضرت امام (ره) و آیت الله خامنه ای که توسط محمد صابر جعفری و حسن ملایی از اساتید مهدویت قم در 15 فصل و توسط نشر معاصر نگارش شده است رونمایی شد.
کد خبر: 98664
Share/Save/Bookmark