بازیگری که مجبور شد در شرایط کرونا به ایفای نقش بپردازد
سامرند معروفی مطرح کرد؛
بازیگری که مجبور شد در شرایط کرونا به ایفای نقش بپردازد
 
تاريخ : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲
سامرند معروفی بازیگر سریال «در کنار پروانه‌ها» با اشاره به حضورش در این سریال از ویژگی‌های آن و اینکه تلاش شده است از کلیشه‌ها به دور باشد سخن گفت.

به گزارش هنرنیوز، سامرند معروفی که این شب‌ها با سریال «در کنار پروانه‌ها» در شبکه دو به ایفای نقش می‌پردازد درباره حضورش در این سریال محرمی به مهر بیان کرد: تمام تلاش گروه سریال «در کنار پروانه‌ها» اعم از تهیه کننده، نویسنده و کارگردان که اجزای مهم سازنده یک اثر تلویزیونی هستند این بوده که رضایت مخاطب را به دست بیاورد.

وی با اشاره به برخی از کارهای کلیشه‌ای در فضای مناسبتی محرم عنوان کرد: در این سریال تلاش‌ها بر این بود که از کلیشه‌ها دوری شود و اثر، نگاه خاص خود را داشته باشد نه اینکه مخاطب را پس بزند.

بازیگر نقش اصلی سریال «در کنار پروانه‌ها» با اشاره به نقش خود نیز توضیح داد: رهی جوانی است که برای یکی از اعضای خانواده‌اش اتفاق ناخواسته و ناگواری پیش می‌آید و همانطور که می‌بینیم خواهر و دامادشان به زندان می‌افتند و او به هر دری می‌زند که بتواند آنها را نجات بدهد و طی این تلاش‌ها موانع و رخدادهایی برایش به وجود می‌آید که در نهایت به تحولی بزرگ در زندگی او منجر می‌شود.

معروفی با اشاره به چالش‌های این نقش که در فضایی مناسبتی پیش می‌رود، عنوان کرد: بزرگترین چالش من برای این نقش، شباهت زیادش با نقش قبلی‌ام در سریال «بیگانه‌ای با من است» بود و تمام کوشش من این بود که نقش رهی به سعید سریال «بیگانه‌ای با من است» شبیه نشود. من سعی کردم متفاوت از آن نقش بازی کنم و امیدوارم که موفق بوده باشم.

بازیگری که مجبور شد در شرایط کرونا به ایفای نقش بپردازد

بازیگر «بیگانه‌ای با من است» با اشاره به کار کردن در شرایط کرونایی در طول تصویربرداری سریال که باعث شد چندین بار تولید آن متوقف شود نیز توضیح داد: کار در شرایط کرونایی بسیار سخت بود و تعدادی از گروه متاسفانه در گیر این بیماری شدند. یکی از نفراتی که متاسفانه دچار این بیماری شدند جناب آقای خسرو شهراز بودند که در میانه راه مبتلا شدند و بسیاری از سکانس‌های شان باقی ماند. به علت اینکه به زمان پخش نزدیک بودیم امکان صبر تا بهبودی کامل ایشان وجود نداشت و ناچار ایشان با همان شرایط اما با رعایت شدید موارد ایمنی سرصحنه حاضر می‌شدند.

وی در توضیح بیشتر بیان کرد: چند تا از صحنه‌ها را که تماس نزدیک بود حذف کردیم که صحنه‌هایی داخلی بود و یا سکانسی بود که بین من و پدرم (خسرو شهراز) وجود داشت اما به گفتگوی من با خدا تبدیل شد. اما چند صحنه هم بود که قابل حذف نبود و این صحنه‌ها با حداقل نفرات و عوامل یعنی کارگردان، فیلمبردار و صدابردار ضبط شد که در آنها همه با کاور و همه پروتکل‌های ایمنی و همچنین با لنز تله برای رعایت فاصله کار را تصویربرداری کردند. حتی در این صحنه‌ها او گریم نشد.

روزپخش بودن سریال دلیل فشار کاری

معروفی اضافه کرد: خود خسرو شهراز هم واقعاً همت و مردانگی کرد که با آن ضعف و سختی سر صحنه آمد. اما همه این‌ها ناگزیر بود چون سریال روزپخش بود و این سکانس‌ها باید روز بعد پخش می‌شد و اگر فرصت داشتیم حتماً صبر می‌کردیم.

وی درباره اینکه این سریال چقدر مخاطبانش را جذب خواهد کرد گفت: اینکه چقدر مخاطب همراه خواهد بود را نمی‌توان قطعی گفت ما با هرگونه شرایط سختی تمام کوشش خود را انجام دادیم که برای وقت مخاطبمان ارزش قایل شویم و اثر مثبتی ارایه دهیم که امیدوارم موفق شوم.

معروفی با اشاره به ادامه تصویربرداری سریال همزمان با پخش نیز بیان کرد: البته ما هنوز هم در حال فیلمبرداری هستیم و همانطور که می‌دانید شرایط روز پخش بودن خیلی برای گروه سخت است اما امیدواریم خداوند کمک کند که بتوانیم تا آخر راه، کار را به نحو احسن به سرانجام برسانیم.
کد خبر: 98764
Share/Save/Bookmark