وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز گام برندارد باید فردا جواب بدهد
محمدرضا اسلاملو :
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز گام برندارد باید فردا جواب بدهد
محمدرضا اسلاملو گفت: اگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز گام برندارد باید فردا جواب بدهد. ما صراحتاً به آقای وزیر می گوییم که هرگز سینمای ایران نباید با مدل سینمای غرب جلو برود و ما هرگز نباید مقلد سینمای غرب باشیم.
 
تاريخ : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷
به گزارش هنرنیوز ، محمدرضا اسلاملو کارگردان سینما در پی اولین دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با اعضای هیأت دولت سیزدهم و تأکید ایشان در خصوص لزوم بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور گفت: امیدوارم مدیران وزارت ارشاد انقلابی عمل کنند و فریب زرق و برق جشنواره ها غربی و نخل طلا و اسکار و... را نخورند؛ هرچه این سال ها سینمای ما در بغل غربی ها غش کرد دیگر بس است! ما در سینمای ایران نباید دنبال ظاهرسازی و فرش قرمز و... باشیم ما باید تنها و تنها اهداف و آرمان های انقلاب شکوهمند اسلامی را از طریق سینما به مردم دنیا مخابره کنیم.

کارگردان فیلم های سینمایی «شهابی از جنس نور» و «باغ سید» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار شفاف، روشن و صریح بود. این فرمایشات یک سرفصل بود درست مثل بیانیه گام دوم انقلاب بود. این فرمایشات رهبری را می توان گام دوم سینما و فرهنگ دانست.

وی تأکید کرد: رهبری با این فرمایشات شان علناً به نیروهای جهادی و انقلابی اختیار دادند و خط مشی و تکلیف حوزه فرهنگ و هنر را برای آن ها روشن کردند. رهبری به صراحت فرمودند از حوزه فرهنگ و هنر چه انتظاری دارند و هنرمندان باید چه بکنند و چه نکنند!

اسلاملو سپس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دنیا را لرزاند خاطرنشان کرد: چرا هیچ نشانی از این انقلاب عظیم در سینما، فرهنگ و هنر دیده نمی شود؟ مشخص است چون هنرمندان انقلابی به کار گرفته نمی شوند و این در حالی است که فقط هنرمندان متعهد و انقلابی باید در حوزه فرهنگ فعالیت کنند.

این سینماگر تصریح کرد: این فیلم هایی که در بغل غربی ها غش کرده اند دیدشان به فرهنگ انقلابی کجاست؟ مردم دنیا تشنه هستند حرف های انقلابی را بشنوند اما غرب زده های خودباخته که در سینما جولان می دهند تعیین تکلیف کرده اند که نشانی از انقلاب در آثار دیده نمی شود و الآن بهترین موقع است جلوی این افراد را برای همیشه بگیرند.

وی متذکر شد: اگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز گام برندارد باید فردا جواب بدهد. ما صراحتاً به آقای وزیر می گوییم که هرگز سینمای ایران نباید با مدل سینمای غرب جلو برود و ما هرگز نباید مقلد سینمای غرب باشیم. این کارگردان هایی که یک باره به واسطه مطرح شدن فیلم های شان در جشنواره های غربی مطرح شدند باید کنار گذاشته شوند و هنرمندان انقلابی که می توانند پیام انقلاب اسلامی را به دنیا مخابره کنند باید جای آن ها را بگیرند.

اسلاملو در خاتمه این گفتگو تأکید کرد: آقای وزیر باید شجاعانه وارد میدان شده و پا پس نکشند و اداره امور فرهنگ و هنر و بالاخص حوزه سینما را از دست غرب زده ها نجات دهند. باید همه چهره های انقلابی به میدان بیاند و آقای وزیر باید مشاوران قدرتمند انقلابی در اطراف خود بگذارند. مشاورانی حکیم و دانا که حکمت سینما را بدانند و اجازه ندهند غربی ها در سینما تصمیم گیری کنند.
کد خبر: 98769
Share/Save/Bookmark