رشد پنج برابری برنامه‌های شرکت‌کننده در جشنواره بیست و یکم / پخش مستندهای چالش برانگیز
معاون امور استانهای رسانه ملی در نشست خبری اعلام کرد؛
رشد پنج برابری برنامه‌های شرکت‌کننده در جشنواره بیست و یکم / پخش مستندهای چالش برانگیز
معاون امور استان‌ها در پاسخ به هنرنیوز خبر داد حمایت های مالی و فنی و دیده شدن تولیدات استان در شبکه های سراسری از کمک های رسانه ملی برای استان میزبان خواهد بود.
 
تاريخ : دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳
به گزارش خبرنگار هنرنیوز، صبح اموز 23 مردادماه ، علی دارابی معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما میزبان خبرنگاران بود تا برگزاری بیست و یکمین جشنواره تولیدات استان‌ها را تشریح کند.

علی دارابی با بیان اینکه بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز صداوسیمای استان‌ها از سوم تا پنج شهریور ماه ۹۷ در شهرکرد برگزار می‌شود ازشعار این جشنواره به نام « چهل سال پایداری، افتخار و پیشرفت» خبر داد.

وی تصریح کرد: داوری آثار توسط ۱۲۸ نفر از صاحب‌نظران برجسته، کارشناسان، مدیران حرفه‌ای مورد بررسی و داوری قرار گرفته است. از میان ۱۰۰۳۹ اثر، ۵۵۹ اثر در حوزه سیما، ۵۳۱ اثر در حوزه صدا، ۱۵۵۱ اثر در حوزه فضای مجازی، ۶۵۲۵ در حوزه خبر، ۶۴۲ اثر در حوزه شعر و موسیقی، ۲۳۱ اثر در حوزه پژوهش به هیات بررسی واصل شده است و از این میان ۲۶۳۲ اثر به داوری راه یافته و در نتیجه ۲۱۸ اثر در حوزه سیما، ۲۱۷ اثر در حوزه صدا، ۷۲۳ اثر در حوزه فضای مجازی، ۱۰۸۹ در حوزه خبر، ۲۲۰ اثر در حوزه شعر و موسیقی و ۱۶۵ اثر در حوزه پژوهش و تحقیقات به مرحله داوری راه یافته است.

معاون امور استان‌ها گفت:امسال با رشد پنج برابری برنامه‌های شرکت‌کننده روبه‌رو بوده‌ایم. سال ۹۶ جشنواره بیستم گویای افزایش تولیدات، ۲۴ ساعته شدن شبکه‌ها، رقابتی‌تر شدن جشنواره، امیدوارتر بودن برنامه‌سازان و فراهم ساختن تسهیلات مناسب از سوی معاونت برای حضور همه آثار است. ضمن آنکه بخش انیمیشن را جدا کرده‌ایم. همچنین نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، علمی، کشاورزی، صنعتی، گردشگری، اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری در هفته فرهنگی هنری چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مراسم افتتاحیه ۵ تن از خانواده‌های معظم شهدا و چهار تن از مدیران اسبق صداوسیمای مراکز و ۱۰ تن از هنرمندان محلی و استانی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت اضافه کرد: در مراسم اختتامیه نیز از پنج تن از خانواده معظم شهدا، شش تن از پیشکسوتان انقلاب اسلامی و فعالان رسانه‌ای به مناسبت چهل سالگی انقلاب و ۱۵ نفر از چهره‌های فرهنگی هنری با حضور رییس سازمان صدا و سیما تجلیل خواهد شد و به ۲۰ نفر از هنرمندان و برگزیدگان آثار در حوزه‌های سیما، صدا، خبر، موسیقی، فضای مجازی، پژوهش، در مراسم اختتامیه لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

دارابی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه آغاز جشنواره همزمان با هفته دولت خواهد بود لذا مسؤولان، دولتمردان، استانداران، فرمانداران، بخشداران و مدیران دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی از طریق شبکه استانی فرصت دارند اقدامات و خدمات خود را با مردم در میان بگذارند. در همین راستا ویژه‌برنامه «کارنامه» را برای هفته دولت در استان‌ها تدارک دیده‌ایم و مسؤولان فارغ از هرگونه گرایش سیاسی، خدمات، خاطرات و فعالیت‌های خود را بیان و ارائه می‌کنند. در سطح رسانه ملی هم یک برنامه با عنوان «با وزرا و مسؤولان» را داریم که مسؤولان دستگاه‌های اجرایی از دولت موقت تا کنون عملکرد و خدماتشان را بیان می‌کنند. هدف اصلی این برنامه‌ها نشان دادن وحدت بزرگ نیروهای انقلاب است.

به گفته وی ، رسانه ملی تلاش کرده‌ است به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مستندهایی را به روی آنتن ببرد که چالش‌برانگیز باشند به گونه ای که بتواند به پرسش‌های جدی و قانع‌کننده درباره موارد انقلاب پاسخ دهد.

معاون امور استان‌ها در پاسخ به سوال خبرنگارهنرنیوز که پرسید مکانیزم شما برای انتخاب میزبانی جشنواره تولیدات استانها بر چه اساس است و چه حمایت هایی از استان میزبان می کنید؟ گفت: توانمندی استان برای مباحث فنی ، فراهم بودن بسترهای لازم برای اسکان و ... از شرایط لازم است هر چند که ما تمایل داریم استانهای مرزی و کم توان تر مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.

وی حمایت های مالی و فنی و دیده شدن تولیدات این استان در شبکه های ملی را از کمک های رسانه ملی برای استان میزبان اعلام کرد.

گزارش از: مجید معافی
کد خبر: 96833
Share/Save/Bookmark