بنده با ۷۵ سال سن اگر دستمزد نگیرم چرخ زندگی ام نمی چرخد!
زندباف:
بنده با ۷۵ سال سن اگر دستمزد نگیرم چرخ زندگی ام نمی چرخد!
حسین زندباف معتقد است وعده های مسئولان خانه سینما در خصوص تأمین امنیت شغلی، تأسیس صندوق بیمه بیکاری و... هرگز عملی نشده و این اتفاق بسیار تلخ و ناراحت کننده است.
 
تاريخ : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹
به گزارش هنرنیوز ، حسین زندباف تهیه کننده، کارگردان و تدوین گر سینما در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: اوضاع زندگی پیشکسوتان سینما این روزها بیش از سایر هنرمندان با بحران روبرو است؛ به عنوان مثال بنده با ۷۵ سال سن اگر دستمزد نگیرم چرخ زندگی ام پنچر است! واقعاً چه کسی باید در این بحران اسفبار به فریاد ما برسد؟ وظیفه اصناف و خانه سینما در این شرایط بحرانی اقتصادی چیست؟

وی ادامه داد: بی شک حفظ و حراست از زندگی بزرگان سینما وظیفه مدیران خانه سینما است؛ پیشکسوتان سینما تمامی سال های عمرشان را زحمت کشیدند تا سینمای کشور رشد و توسعه پیدا کند و این روا نیست که حالا در سنین پیری نادیده گرفته شده و به حال خود رها شوند. یکی از بزرگترین معضلات امروز سینمای کشور بی توجهی به پیشکسوتانی است که با مشکلات عجیب و متعددی در زندگی های شان روبرو هستند و همگی از این اوضاع اسفبار انتقاد و گلایه دارند.

زندباف خاطرنشان کرد: تا زمانی که یک مدیر دلسوز رأس کار نباشد و دغدغه اش برطرف کردن عیوب پیشین نباشد هیچ اتفاق مثبتی در سینما و خانه سینما رخ نخواهد داد. این خیلی ناراحت کننده است که حضور خانه سینما این روزها در زندگی هنرمندان احساس نمی شود و آن ها پشت و پناه امنی برای سینماگران نیستند. کم کاری و بی توجهی مدیران این نهاد به هنرمندان اصلاً پذیرفتنی نیست و باید جلوی این امر ناپسند گرفته شود.

کارگردان فیلم های سینمایی «مرگ سفید» و «مأموریت» سپس با بیان اینکه امروزه خیلی از اهالی سینما بیمار هستند اظهار داشت: این اتفاق بسیار تلخ است که برخی از سینماگران برای درمان خود نمی توانند هزینه کنند و مسئولان اصلاً به این وضعیت اسفبار توجهی نمی کنند و هیچ احساس مسئولیتی در آن ها برای رفع این بحران دیده نمی شود.

زندباف یادآور شد: البته متأسفانه مشکلات در خانه سینما بسیار است و بنده خوب به خاطر دارم زمانی که ما در هیأت ساماندهی صنوف سینمایی فعالیت می کردیم و با مسئولان اصناف گفتگو داشتیم متوجه شدیم که دل ها با هم یکی نیست، اهالی سینما در کنار هم نیستند و بالعکس نوعی دشمنی و خشونت نیز در رفتار آن ها دیده می شود.

وی در پایان این گفتگو متذکر شد: مسئولان خانه سینما و یا هر سازمان و نهاد دیگری باید بدانند اگر کار نیک کنند جواب نیک می گیرند و اگر کار بد کنند بلا سر خود و خانواده شان می آید و باید روزی در محضر عدل الهی پاسخگوی عملکرد بدشان باشند.
کد خبر: 98642
Share/Save/Bookmark