حضور حداکثری مردم در یادمان های ۲۲ گانه استان خوزستان / به دنبال کیفی سازی ستاد راهیان نور هستیم
سردار ادیبی در نشست خبری مطرح کرد؛
حضور حداکثری مردم در یادمان های ۲۲ گانه استان خوزستان / به دنبال کیفی سازی ستاد راهیان نور هستیم
ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در پاسخ به هنرنیوز از سفر رئیس موزه ملی جنگ مسکو به مناطق عملیاتی راهیان نور در سال گذشته خبر داد و گفت: ایشان که خودش در جنگ جهانی دوم حضور داشته ، دلیل پیروزی ملت ایران را چهره های مصمم شهدا برشمرد.
 
تاريخ : سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸
به گزارش خبرنگار هنرنیوز ، صبح امروز سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در نشستی با اصحاب رسانه در مورد آخرین فعالیت های نهاد زیرمجموعه خویش را تشریح کرد.

دبیر ستاد راهیان نور کشور با بیان اینکه ملت ایران با حضور پرشور در راهیان نور شکست جنگ نرم دشمن را رقم زدند گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد کسانی که در راهیان نور هستند، جوانان ۱۵ تا ۳۰ ساله هستند. این درحالی است که هم اکنون در قرارگاه های ۱۱ گانه ستاد مرکز راهیان نور موفق شده ایم بستر حضور آگاهانه مردم را فراهم کنیم. به طوری که در یادمان های ۲۲ گانه استان خوزستان شاهد حضور حداکثری زائران هستیم.

وی تصریح کرد: ۵۰ هزار خادم سازمان دهی شده در مناطق مختلف عملیاتی مشغول به خدمت هستند که در کنار آنها دانش آموزان نیز در قالب خادم دانش آموزی حضور دارند.

دبیر ستاد راهیان نور کشور برگزاری جشنواره ره آورد سرزمین نور را یکی از برنامه های اصلی راهیان نور برشمرد اظهار داشت: افتتاحیه این جشنواره بیستم اسفندماه در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار می شود.

وی فعالیت در حوزه فرهنگی همچون انجام نمایش های رزمی – فرهنگی ، حوزه کودک و نوجوان را از جمله برنامه های دیگراین ستاد اعلام کرد.

به گفته ادیبی ، ستاد راهیان نور به دنبال کیفی سازی این ستاد هستند و امسال توانستند سند ملی راهیان نور را تدوین که در روزهای آینده نیز رونمایی خواهد شد.

سردار ادیبی شعار سال ۹۷ راهیان نور را «ماتوانستیم» عنوان کرد و ادامه داد: با تکیه بر این شعار و توانمندی های ملت ایران، اراده ها و عزم خود را در حوزه های مختلف بر دشمن تحمیل خواهیم کرد.

دبیر ستاد راهیان نور کشور خاطرنشان کرد: در سال جدید چند یادمان جدید با مطالعات جامع ایجاد شد که از جمله آنها می توان به یادمان شهید باقری در منطقه فکه، یادمان شهدای عملیات والفجر یک در شمال فکه، یادمان شهدای دشت ذوالفقاری در دشت آبادان، یادمان شهدای بیت المقدس در جاده اهواز- خرمشهر، یادمان شهدای شیخ سده در دشت زهرا و یادمان شهدای دالک در آذربایجان غربی اشاره کرد.

وی افزود: وحدت عمومی برای اقدامات یکی از اهداف راهیان نور است که در این زمینه در حوزه های مختلف شامل انتظامی، عمرانی و ... توانسته ایم توفیقاتی را در مناطق عملیاتی کسب کنیم.

وی در پاسخ به سوالی یادآور شد : راهیان نور بدون شائبه های سیاسی، حزبی و گروهی و متعلق به همه ملت ایران است و ما اجازه استفاده از آن را به هیچ یک از گروه های سیاسی نخواهیم داد. اما اینگونه نیست که بگوییم راهیان نور نگاه سیاسی ندارند. سیاست راهیان نور، سیاست انقلاب اسلامی و تبیین فرامین و منویات امام و رهبر انقلاب است.

دبیر ستاد راهیان نور کشور در پاسخ به سوال خبرنگار هنرنیوز که پرسید بیشتر کسانی که از کشورهای خارجی به دیدن مناطق راهیان نور می آیند از چه کشورهایی هستند گفت: زائرین این مناطق معمولا از کشورهای آسیایی، اروپایی و افریقایی هستند این درحالی است که خارجیانی که در داخل کشور هم زندگی می کنند نیز به این مناطق سفر می کنند. ضمن اینکه سال گذشته وقتی رئیس موزه ملی جنگ مسکو که خودش در جنگ جهانی دوم حضور داشته به مناطق عملیاتی راهیان نور سفر کرده بود، دلیل پیروزی ملت ما را چهره های مصمم شهدا برشمرده بود.

وی در پاسخ به سوال دوم خبرنگار هنرنیوز در مورد پیش بینی زائرین راهیان نور در ایام نوروز تصریح کرد: سال گذشته حدود 6 میلیون نفر از مناطق عملیاتی دفاع مقدس بازدید داشتند و به طور میانگین هر سال حدود 10 درصد این بازدیدها رشد و افزایش خواهد داشت.

گزارش از : مجید معافی
کد خبر: 96077
Share/Save/Bookmark