«دکان نانوایی» منتشر می‌شود
توسط نشر افکار؛
«دکان نانوایی» منتشر می‌شود
نمایشنامه «دکان نانوایی» اثر برشت برای نخستین بار با قلم مهدی زمانیان به فارسی ترجمه و منتشر می‌شود. این مترجم ویراست جدیدی از ترجمه خود از «زن خوب ایالت سچوان» را نیز در دست انتشار دارد.
 
تاريخ : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴
به گزارش هنرنیوز ، آخرین نمایشنامه برتولت برشت با عنوان «دکان نانوایی» و نیز ویرایش جدیدی از نمایشنامه «زن خوب ایالت سچوان» او با ترجمهمهدی زمانیان در نشر افکار منتشر خواهند شد.

«زن خوب ایالت سچوان» که نخستین بار در سال ۱۳۵۱ با ترجمه زمانیان چاپ شد و به سرعت به چاپ سوم رسید، ترجمه‌ای است از Der gute Mensch von Sezuan: Parabelstück که در ۱۹۶۴ منتشر شده بود.

«دکان نانوایی» هم که تاکنون به زبان فارسی نشده بود، از متن آلمانی Der Brotladen: Stückfragmente به فارسی برگردانده شده است که پس از مرگ برشت و در ۱۹۶۹ در قالب مجموعه آثار او در نشر معتبر زورکامپ منتشر شد.

زمانیان همچنین ویرایش تازه‌ای از ترجمه‌ی «صندلی‌ها: نمایشنامه فارث تراژیک» (Les Chaises) اوژن یونسکو را با مقدمه‌ای جدید در دست چاپ دارد. این کتاب هم که به قلم همین مترجم در سال‌های پیش از انقلاب منتشر شده بود، از ترجمه انگلیسی دونالد واتسون به فارسی برگردانده شده است.

به گزارش مهر ، مهدی زمانیان دکترای ادبیات انگلیسی از کمبریج و ادبیات آلمانی از هایدلبرگ گرفته و استاد بازنشسته دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه شیراز است. او پیش از این «شاعران زمان عسرت: گزیده شعر آلمانی پس از دو جنگ جهانی» را در نشر افکار منتشر کرده بود.
کد خبر: 98643
Share/Save/Bookmark