هزینه تولید سریال در نمایش خانگی ۵۰ درصد افزایش داشته است
هزینه تولید سریال در نمایش خانگی ۵۰ درصد افزایش داشته است
تهیه کننده سینما و تلویزیون معتقد است که با افزایش دستمزد بازیگران، هزینه‌های تولید در نمایش خانگی افزایش یافته است.
 
تاريخ : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹
به گزارش هنرنیوز ، سعید خانی تهیه‌کننده تهیه کننده سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا با اشاره به افزایش هزینه تولید سریال در نمایش خانگی گفت: متاسفانه در این چند سال اخیر و به خصوص در سال ۹۹ شاهد افزایش تورم در تمام زمینه‌ها بودیم و این موضوع روی تولید فیلم و سریال هم تاثیرات خودش را گذاشته است و اساسا کار به جایی رسیده است که با این هزینه ها نه ساخت فیلم و نه سریال برای نمایش خانگی نمی تواند به راحتی صورت بگیرد.

وی افزود: با توجه به بالا رفتن نرخ ارز و افزایش تورم شاهد هستیم که هزینه های تولید فیلم و سریال حداقل ۵۰ درصد افزایش داشته است. از طرفی می‌بینیم که میزان تولیدات در نمایش خانگی افزایش پیدا کرده و همین موضوع باعث شده است که هزینه‌ها سرسام آور شود.

خانی با بیان اینکه حضور پلتفرم های نمایش خانگی در عرصه تولید به رونق بازار این عرصه کمک کرده است، تصریح کرد: در عرصه سریال سازی حضور دو پلتفرم مطرح نمایش خانگی یعنی فیلیمو و نماوا باعث شده تولیدات در این زمینه گسترش پیدا کند و ما به عنوان تهیه کننده اگر بخواهیم اثری را تولید کنیم پیشنهادات خودمان را به آنها می دهیم و کار را براساس سرمایه گذاری آنها تولید می‌کنیم.

وی با انتقاد از افزایش دستمزد بازیگران و بالا رفتن هزینه‌های تولید گفت: یک زمان وقتی می‌خواستیم کاری را تولید کنیم ۳۰ درصد از بودجه را برای بازیگران کنار می گذاشتیم و ۷۰ درصد خرج تولید و عوامل می‌شد. امروز شاهد هستیم که بودجه یک فیلم یا سریال خرج بازیگران می شود و این عدد به ۵۰ درصد هزینه تولید یک فیلم رسیده است.

خانی خاطرنشان کرد: برای همین فکر می کنم باید در زمینه سریال سازی در نمایش خانگی به سمت معرفی چهره های جدید رفت که هم در هزینه‌های تولید صرفه جویی شود و هم فضا برای معرفی استعدادهای جدید باز باشد.
کد خبر: 98571
Share/Save/Bookmark